Úvod \ Projekty z EU \ Poznáváme krásy arboret

Slezské zemské muzeum

Poznáváme krásy arboret

Dlouhodobá spolupráce mezi Slezským zemským muzeem a městem Ratiboř vyústila v letošním roce podáním společného projektu s názvem Poznáváme krásy arboret.

 

Hlavním cílem projektu je zvýšení přeshraničního cestovního ruchu převážně mezi turisty z České republiky a Polska a obecně zvýšení potenciálu arboret s důrazem na jejich rozmanitost a jedinečnost.

Zveme vás na stránky věnované poznávání krás dvou arboret - Arboreta Nový Dvůr a Arboreta Moravské brány v Ratiboři: https://www.facebook.com/arboretum.novydvur.raciborz/.

 

O projektu

Projekt Poznáváme krásy arboret vznikl jako výsledek dlouhodobé spolupráce Arboreta Nový Dvůr a Arboreta Moravské brány v Ratiboři. Projekt byl schválen k financování z Fondu mikroprojektů z programu INTERREG V-A Česká republika-Polsko 2014-2020 na základě rozhodnutí Euroregionálního řídícího výboru Euroregionu Silesia ze dne 20. 4. 2017. Schválený rozpočet projektu činí celkem 69 379,40 EUR, z toho česká strana bude čerpat 34 852,50 EUR a polská strana 34 526,90 EUR. Na české straně bude 85% částky financováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj a 15% z vlastních zdrojů. Na polské stráně 85% částky bude financováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj, 5% bude z rozpočtu státu Polské republiky, 10% z města Ratiboř.

 

Logo PL-ČR-EU

 

KONFERENCE POZNÁVÁME KRÁSY ARBORET

Slezské zemské muzeum a polské město Ratiboř uspořádali ve čtvrtek 8. února 2018 konferenci s názvem Poznáváme krásy arboret: Arboretum jako specifický turistický cíl česko-polského příhraničí. 

Bližší informace o konferenci naleznete ZDE.

Fotografie z konference si můžete prohlédnout ZDE.

 


VÝTVARNÁ SOUTĚŽ

Slezské zemské muzeum - Arboretum Nový Dvůr a Město Ratiboř - Arboretum Moravské brány v Ratiboři vyhlasilo výtvarnou soutěž s názvem "Jak si představujete arboretum".

VÝSLEDKY VÝTVARNÉ SOUTĚŽE naleznete ZDE

Výtvarná soutěž pro základní školy v Opavě - podmínky soutěže naleznete ZDE

Výtvarná soutěž pro základní školy v Ratiboři - podmínky soutěže naleznete ZDE


 

 

Poslední aktualizace článku: 14.11.2022

Vytisknout celý článek

Doporučit článek „ Poznáváme krásy arboret“ na Facebook      

Další články v této rubrice

 

Projekty hrazené z fondů EU

09.10.2017

Projekty Slezského zemského muzea hrazené z fondů Evropské unie.

Přečíst celý článek  

Aktuálně řešené projekty

20.03.2012

Aktuálně řešené projekty hrazené z fondů EU.

Přečíst celý článek