Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky

akce Otevřené bunkry 2024

21. 9. 2024

 

Akce Otevřené bunkry proběhne 21. září 2024!

V sobotu 21. září se pro zájemce o nevšední zážitky otevře v opavském Slezsku necelá desítka pěchotních srubů, které nabídnou jedinečné komentované prohlídky a možnost podívat se do míst, která nejsou běžně přístupná.

Ukryté v lesích, mnohdy v místech, kde je v hustém porostu nenaleznete, ačkoliv jste od nich vzdáleni pouze pár metrů. A také naopak na loukách a v polích, kde v otevřené krajině již z dálky upoutají každého, kdo není místní. Častokrát donutí člověka se u nich zastavit, ať už míří odkudkoliv kamkoliv. Jsou zdrojem mnoha legend a tajuplných příběhů, ale také událostí, které se doopravdy staly.

Komentované prohlídky se budou konat v sobotu 21. září od 10 do 17 hodin. Vstup je zdarma. Největší přidanou hodnotou celé akce je autentičnost. Díky usilovné práci provozovatelů a majitelů opevnění se podařilo objekty navrátit do téměř původních stavů. Z bunkrů se stala živá muzea, která zcela věrohodně odrážejí tehdejší atmosféru i provedení. Účastníci se navíc dozví a uvidí mnoho zajímavostí.

Akci pořádá Turistická oblast Opavské Slezsko, z. s.

Poslední aktualizace článku: 07.06.2024

Vytisknout celý článek

Doporučit článek „ akce Otevřené bunkry 2024“ na Facebook